Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Siyasi istikrar en büyük hazinemizdir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Şu anda en büyük hazinemiz, siyasi istikrarımızdır, güçlü iktidarımızdır, iyi yönetim ve bunun doğurduğu güvendir. Türkiye’yi bu hazinesinden mahrum etmek isteyenlere karşı hepimizin birlik olma vaktidir.” dedi.

Bozdağ, bir otelde düzenlenen programda kentin istihdamına katkı sağlayan iş insanlarıyla bir araya geldi.

Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasının, iller arasındaki gelişmiş farklılarının azaltılmasının hükümetlerin aldığı tedbirler ve iş insanlarının ortaya koyduğu gayretlerle mümkün olduğuna işaret eden Bozdağ, ekonomi ve ulaşım alanında yapılanları anlattı.

Havalimanları ve hızlı tren yatırımlarının iş dünyasına katkı sağladığını dile getiren Bozdağ, üniversite-sanayi işbirliğine de önem verdiklerini belirtti.

Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki son 21 yılda iş insanlarının dünyayla rekabet edebilir duruma gelmesinin öncelikler arasında yer aldığını söyledi.

“Türkiye’nin yeni limanlara ne ihtiyacı var?” denildiğini aktaran Bozdağ, “liman yapmayı israf gören” bir ilkel zihniyetin olduğunu vurguladı. Bekir Bozdağ, “Limanlardan ihracat yapmak mı daha ucuz, yoksa tırlarla ihracat yapmak mı daha ucuz?” sorusunu yöneltti.

“Ankara’nın havası iyi olursa Türkiye’nin de havası iyi olur”

Siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim olmadığında kimsenin kazanamayacağının altını çizen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Ankara’nın havası iyi olursa Türkiye’nin de havası iyi olur ama Ankara’da hava tufansa, dumansa, kasırgaysa Şanlıurfa’da o hava bambaşka olamaz. O hava buraya da yansır. Ankara’nın havasını her zaman iyi tutmalıyız. Oranın havasını güçlü tutacak şey, siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim ve bunun doğurduğu güven ortamıdır. Bunu korumak ve geliştirmek lazım. Ülkemizin 2023’ten 2028’e giderken en büyük sermayesi olan istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim anlayışını beraber muhafaza etmemiz lazım.”

Türkiye’nin etrafındaki yangına rağmen barış ve huzur adası olduğunu vurgulayan Bozdağ, yeni dönemde Türkiye’nin yeni maceralara değil, bilinen, test edilmiş, başarıdan başarıya koşmuş bir geleceğe doğru yürümesi gerektiğini belirtti.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin siyasi istikrarını, güçlü iktidarını, iyi yönetimini korumak, Türkiye’nin en büyük hazinesini muhafaza etmek anlamına gelir. Şu anda en büyük hazinemiz, siyasi istikrarımızdır, güçlü iktidarımızdır, iyi yönetim ve bunun doğurduğu güvendir. Türkiye’yi bu hazinesinden mahrum etmek isteyenlere karşı hepimizin birlik olması vaktidir. Farklı görüşlerde olabiliriz ama 14 Mayıs, bu farklı görüşlerin Türkiye’nin, milletimizin, evlatlarımızın geleceği için kendi geleceğimiz için belli noktada ittifakına da dayanışmasına da ihtiyacı vardır.”

Bakan Bozdağ, konuşmasının ardından kentin istihdamına kaktı sağlayan iş insanlarına teşekkür belgesi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir