İnce, Elon Musk’tan yardım istedi

Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, kendisini destekleyen sosyal medya hesaplarına yönelik eleştirilerin ardından Elon Musk’tan yardım istedi, “Varsa, tüm adayların hesaplarından bot hesapları silebilir misiniz?” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve partinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, kendisini destekleyen bazı Twitter hesaplarının ‘bot hesap’ olduğuna yönelik iddia ve eleştiriler ardından platformun sahibi Elon Musk’tan talepte bulundu.

Twitter hesabından Elon Musk’ı etiketleyerek bir tweet atan İnce, “Sevgili Elon, rakiplerim Twitter’da beni takip eden ve destekleyen gençleri ‘bot’ hesaplar olarak suçluyor. Gerçeğin ne olduğunu açıklayabilir misiniz? Varsa, tüm adayların hesaplarından bot hesapları silebilir misiniz? Teşekkürler” diye yazdı.

Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığının açıklanması ardından Twitter’daki kampanyalarda bazı ‘bot hesaplar’ın bulunduğuna yönelik bulgular tespit edilmişti. İddialara göre İnce’ye yönelik desteğin bir kısmının organik ancak bir kısmı ise bot hesaplardan geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir