Trabzonlu vatandaş verdi veriştirdi: “İYİ Parti’ye oy verdim mi teröristim, AK Parti’ye verdim mi vatansever”

Sokak röportajında konuşan Trabzonlu bir vatandaş, gurbetçilerle ilgili eleştiri yaparak ekonomiyle ilgili eleştirilerini paylaştı. Kanal Dünya isimli Youtube kanalının İstanbul Avcılar’da yaptığı röportajda vatandaş şunları söyledi:

“Almanya’daki adamın röportajını izliyorum. ‘Biz Erdoğan’ı yalnız bırakmayız, satmayız.! Sen tabii satmazsın. 10 bin Euroyu geitiryorsun buraya. Yiyorsun içiyorsun. 10 bin Euro kaç lira ediyor Türkiye’de? 220 bin lira. Ben de 10 bin Euro alıp gelsem ben de Erdoğan’ı severim. Adamın bir aylık maaşıyla burada bir araba alınıyor.”

MHP’ye oy verdiğini belirten vatandaş, yaşadığı ekonomik zorluklar ve seçim süreciyle ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Şu an ülkenin vallahi ağlanacak hali var. Yazık günah ya. Dün maaş aldık, bugün hesabımızda para kalmadı. Bu millete yazık ya. Fanatik olmayacak hiç kimse. Bir partide fanatiklik olursa memleket uçuruma gider. Atatürk 1923’te kurdu ülkeyi, 15 sene sonra rahmetli oldu. Ülke yıkıldı mı? 100 senedir bu memleket var. Recep gider Kemal gelir, Kemal gider Sinan gelir, Sinan gider Ahmet gelir. O gittikten sonra bir şey olacağına inanmıyorum. Ama milletin beynine kazınmış. Ben İYİ Parti’ye oy verdim mi teröristim, AK Parti’ye oy verdim mi vatanseverim. E geçen dönem AK Parti’ye oy verdim. Öyle bir şey yok.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir