Ali Yerlikaya, kendi dönemindeki FETÖ operasyonlarının bilançosunu açıkladı

14 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen FETÖ’ye yönelik Kıskaç-7 operasyonlarında 67 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından Antalya, Manisa, Ankara, Aydın, Konya, Artvin, İstanbul, Bilecik, Edirne, Uşak, Isparta, Şanlıurfa, Kırşehir ve Elazığ’da FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen Kıskaç-7 operasyonlarında şüpheliler hakkında şu tespitler yapıldı:

KESİNLEŞEN HAPİS CEZALARI VAR

* Örgütün “Güncel Yapılanması”, sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,

* Münferit sınav soruşturmaları kapsamında, sınav öncesinde soruların kendilerine verildiğine dair haklarında beyan bulunan ve mülakatlarda avantajlı olarak kodlandıkları,

* Dijital materyallerle ifade ve teşhislerde adı geçen, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

6 BİNDEN FAZLA KİŞİ YAKALANDI

3 Haziran 2023’te göreve başlayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya paylaşımında “1 Haziran 2023’ten günümüze kadar FETÖ’ye yönelik toplam 4 bin 22 operasyon düzenlendi. 6 bin 45 şüpheli yakalandı” bilgisine de yer verdi.

Yerlikaya “FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir