Diyanet, ‘pamuk yerine rakı şişesi tıkarız’ diyen imamı ödüllendirdi

Denizli’nin cemaati en kalabalık camilerinden Bayramyeri Camisi’nin imamı Fettah Kahraman, 24 Mart 2020’da Facebook hesabından “İmamlardan rahatsız olan güruh! Elbet önümüze geleceksiniz. O zaman pamuk yerine, rakı şişesi tıkayacağız haberiniz olsun” diye paylaşım yaptı. Paylaşımının sonuna kahkaha emojisi de koyan Fettah Kahraman’ın Denizli’nin en büyük camisi olan Ulu Camii’ye imam olarak atandığı ortaya çıktı.

SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

İmam Fettah Kahraman’ın tepki çeken paylaşımı üzerine soruşturma başlatılmış, Bayramyeri Camisi’nden alınarak Kirişhane Camisi’ne görevlendirilmişti.

İmam Kahraman daha sonra 30 Aralık 2020’de Diyanet-Sen Denizli Şube Başkanı olarak seçildi. Kahraman’ın iki yıl sonra da Denizli’nin en büyük camisi olan Ulu Camii’ne imam olarak atandığı ortaya çıktı. Görüştüğümüz Ulu Camii Vakfı’ndan bir yetkili, Fettah Kahraman’ın söz konusu paylaşımından haberdar olmadığını, konunun da kendileriyle ilgili olmadığını öne sürdü.

ATANMADAN ÖNCE ULU CAMİİ’DE VAAZ VERMİŞ

Vakıf Yetkilisi, imam Fettah’ın 2023 yılının sonlarında Ulu Camii imamı olarak atandığını açıkladı. Ancak açık kaynaklar üzerinden yaptığımız araştırmaya göre, Fettah Kahraman’ın Ulu Camii’de imam olarak atanmadan önce 21 Ocak 2022’de de vaaz verdiği ortaya çıktı.

İmam Fettah Kahraman, Ulu Camii İmamı olarak atanmadan önce vaaz vermiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir