Lübnan Hizbullahı: İsrail’e ait 5 askeri noktaya saldırı düzenlendi

İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullahı arasında 8 Ekim’den bu yana karşılıklı saldırıların devam ettiği İsrail-Lübnan sınırında bugün de karşılıklı saldırılar düzenlendi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, İsrail ile çatışan Hizbullah, İsrail’e ait beş askeri noktaya saldırı düzenlendiğini duyurdu. İsrail ordusuna yönelik saldırıyla ilgili yazılı açıklama yapan Hizbullah, İsrail’in sınırdaki Cel El Alem, El Cardah, Hadeb El Bustan, El Malikiyye ve Metula askeri noktalarının ‘füze ve diğer uygun silahlarla’ vurulduğunu belirtti.

İSRAİL: HİZBULLAH’A AİT HEDEFLER VURULDU

İsrail ordusu da bugün erken saatlerde bir açıklama yaparak Lübnan topraklarından düzenlenen roket saldırılarına karşılık Hizbullah’a ait hedeflerin vurulduğunu bildirmişti.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail tarafına saldırılar düzenlendiği, saldırılara karşılık son bir saatte Hizbullah’a ait noktaların savaş uçaklarının yanı sıra tank ve topçu atışıyla vurulduğu bilgisi verilmişti.

Hizbullah da yazılı bir açıklama yaparak, İsrail ile çatışmalarda bir mensubunun daha öldürüldüğünü duyurmuştu. Böylelikle Lübnan-İsrail sınırında 8 Ekim’den bu yana süren çatışmalarda ölen Hizbullah mensuplarının sayısı 58’e yükseldi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx