Özgür Özel kadrosunu açıkladı! Kılıçdaroğlu’na çok yakın isimler de listede

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 seçim yenilgisi almasına rağmen koltuğu bırakmaması sonrası partide başlayan ‘değişim’ hareketinin lideri Özgür Özel olmuştu.

Hafta sonu yapılacak 38. Olağan Büyük Kurultay’da Kılıçdaroğlu ile yarışacak olan Özel, kazanması durumunda Parti Meclisinde (PM) yer vereceği bazı isimleri açıkladı.

KARATEPE VE BÖKE LİSTEDE

Sözcü TV’de katıldığı programda konuşan Özel, Yalçın Karatepe ve Selin Sayek Böke‘nin PM listesinde olacağını ifade etti.

Özel, “Türkiye’de şu anda en yüksek puanlarla girilen, çok istenen bir üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin aktif dekanı, maliye politikalarımızın başında olacak. Bilim, yönetim kültür platformunda, 180 ülkeye ihracat yapan bir elektronik şirketinin düne kadar AR-GE departmanının başında, 40 yaşında pırlanta gibi, Türkiye’nin gözbebeği birisi, CHP’nin bilim, teknoloji, AR-GE ve inovasyondan sorumlu genel başkan yardımcısı olacak.” dedi.

UZGEL LİSTEDE, TAN’A TEKLİFTE BULUNACAK

Milli savunma politikalarının yıllardır bomboş bırakıldığını söyleyen Özel, “Bir emekli tümamiral, milli savunmadan sorumlu genel başkan yardımcısı olacak. Bu 5-6 isim son derece kıymetli isimler. İlhan Uzgel, dış politikadan sorumlu parti meclisi meclis üyemiz, genel başkan yardımcımız olacak. Cumartesi günü kazanırsam pazar günkü listemde, eğer uygun görürse Namık Tan’a da teklifte bulunurum.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir