UEDAŞ ve BUİKAD, meme kanserine erken teşhise dikkat çekti

Dünyada her 8 kadından birinin yakalanma riski taşıdığı meme kanserine karşı, Pembe Lambalar Projesi ile farkındalık oluşturan Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), bu yıl Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ile erken teşhise dikkat çekti. Türk Kanser Derneği’nin verilerine göre, kadınlarda en çok görülen kanser türü olan meme kanserine yönelik erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla, sokak lambaları pembe yandı.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, sosyal farkındalık çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Tüm dünyada ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kabul edilen ekim ayı kapsamında UEDAŞ, hizmet alanı içindeki sokak lambalarını 6’ncı kez meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla pembe renkle aydınlattı.

‘ERKEN TANI BİLİNCİNİ AŞILAMAYI HEDEFLİYORUZ’

Pembe Lambalar Projesi’nin, kadınları erken teşhis konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirildiğini söyleyen ve meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çeken UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, ‘Proje, 2018 yılından beri Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor. Şehirde yaşayan herkesin gün içinde en çok karşılaştığı sokak lambalarıyla meme kanserinde erken tanının hayat kurtaracağı bilincini aşılamayı hedefliyoruz. Meme kanserini temsil eden sembolik pembe renkle hizmet alanımızı birleştirerek, bilinçaltında kalıcı bir iz yaratmaya önem veriyoruz’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir