Windows 11 24H2 26052 Sürümü Yeşil Ekran Hatalarına Neden Oluyor

Microsoft bu hafta Canary ve Dev kanallarında 26052 derlemesi ile büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, birçok değişikliğin yanı sıra Sudo’yu da etkin hale getiriyor. Sudo bilindiği üzere Windows kullanıcılarının komutlarını çalıştırabilmeleri için yeni bir konsol yöntemi.

Yayınlanan raporlara göre, Windows 11 için başka bir özellik güncellemesi daha geliyor. Gelecek bu güncellemenin de bir aydan kısa süre içerisinde geleceği görülüyor.

Windows 11 24H2’nin geleceğine dair söylentiler ilk kez geçen yılın sonlarına doğru ortaya çıkmıştı. Microsoft ise geçtiğimiz hafta bu söylentileri doğruladı.

Insider kullanıcıları 24H2 sürümünü ve yeni gelen birkaç özelliği halihazırda deniyorlar. Ancak bazı kullanıcılar yeni yapıyla ilgili kurulum sorunları yaşıyor. Şu ana kadar benzer durumu yaşayan yüzlerce kullanıcı olduğu bildiriliyor.

Hata mesajıyla karşılaşan kullanıcılar 26052 yükseltmesinin başarısız olduğunu ve 0XC1900101 hata koduyla geri alındığını belirtti. Görünüşe göre, kurulum 0XC1900101 hata koduyla başarısız oluyor ve kullanıcılar “GSOD SYSTEM_PTE_MISUSE” hata mesajıyla yani yeşil ekran hatasıyla karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar “Kurulum, SYSPREP_SPECIALIZE işlemi sırasında bir hata nedeniyle FIRST_BOOT aşamasında başarısız oldu” mesajıyla birlikte “0xC1900101 – 0x30018” hata kodunu aldığını bildiriyor. Bu durum da Sysprep uyumluluk sorunlarıyla ilgili olabilir.

Kullanıcılar yaşanılan bu hataların çözümü için Microsoft’un yakın zamanda bir güncelleme yayınlamasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir